En Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Sen de milyonlarca kişi gibi hemen ucuz uçak bileti bul

Ankara , Türkiye

Ankara Uçak Bileti

Ankara’da eğlenceli vakit geçirmek ve alışveriş yapmak için Kızılay tercih edilecek yerlerin başında gelmektedir. Tunalı, Bahçelievler gibi bölgelerde arkadaşlarınız ile yemek yiyebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz bir çok mekan bulunmaktadır. Konaklama bakımından da oldukça rahat bir şehirdir. Çankaya, Ulus, Yenimahalle bölgelerinde rahatlıkla otel bulabilirsiniz. Her çeşit bütçeye göre otel bulunmaktadır. Aynı zamanda havalimanına yakın otellerde bulunmaktadır. Ankara ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri olduğu için havalimanında birçok havayolu firması iniş yapmaktadır. Türk Havayolları, Pegasus Havayolları, Anadolujet gibi firmalardan farklı şehirlerden Ankara uçak bileti bulma imkanınız bulunmaktadır.

Ankara Hakkında Bilgiler

Kurtuluş mücadelesinin yönetildiği, birçok uygarlığın önemli şehirlerinden olan Ankara, günümüzde ülkemizin başkenti olması ve Anadolu’nun merkezinde bulunması dolayısıylakalabalık bir şehirdir. Her zaman turist ağırlayan şehir aynı zamanda siyaset ve iş dünyasından sürekli ziyaretçi almaktadır. Bu konumunun yanı sıra tarihi eser ve kültürel miras bakımından da oldukça zengin olan şehir birçok özel yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşım ise havayolu, karayolu ile sağlandığı gibi çeşitli noktalardan hızlı tren seferleri ile de Ankara’ya ulaşmak mümkün. Havayolları ile ulaşım ise Ankara’da tek havalimanından gerçekleşmektedir. Esenboğa Havalimanı Ankara’nın Akyurt ilçesine bağlıdır. Ulaşım Belko Air taşımacılık ve Havaş ile gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda taksi ile şehir merkezinden kısa sürede ulaşım sağlanmaktadır.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da gezilecek yerler bakımından bazı noktalar çok ziyaretçi çekmektedir. Bu alanların başında Anıtkabir gelmektedir. Yapılan organizasyonlar ve özellikle çeşitli bayramlarda ziyaretler ile Ankara’da en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Tarihi açıdan önemli olan bir diğer yer ise Eski Meclis Binası’dır. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu bina günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. İç dizaynı korunarak günümüze kadar gelmiş ve ziyaretçilere açıktır.

Ankara’nın bütün güzelliklerini görmek için havayollarını tercih etmeniz daha uygundur. Özellikle erken rezervasyon ile en uygun uçak biletini bulma şansını yakalayabilirsiniz. En ucuz uçak biletini takip etmek için aynı zamanda uçak firmalarının kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Sizlerde ziyaretlerinizi havayolu ile gerçekleştirerek zaman tasarrufu yaparak gezilerinize veya işlerinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.

Ankara Haritası

5 Günlük Hava Durumu

Ankara
2018 Tüm hakları saklıdır. www.ucakbiletidunyasi.com